Katka Kubalová

Ahojte, volám sa Katka Kubalová, venujem sa tancu a rada by som vám o tom porozprávala niečo viac. Tancujem od malička, už viac ako desať rokov. Začala som ako malé dievča v obývačke. Moji jediní diváci boli rodičia. Keď som nastúpila do školy, sama som sa začala zaujímať o tanec. Prešla som cez viaceré tanečné štýly. Od disko tanca, cez scénický tanec, show dance až po terajší hip hop. V pätnástich rokoch som mala prvýkrát skúsenosť s tvorbou choreografie. Bola som autorka choreografie v štýle „discodance“- duo. Moja dráha tanečného lektora sa v podstate začala už v ten rok v tanečnom klube DanceGalaxy Ružomberok, kde pôsobím už štyri roky.

Tanec pre mňa znamená všetko. Znamená pre mňa to, čo pre iných znamená dýchať alebo chodiť. Je to neskutočný únik z reality pred celým svetom a pred všetkými problémami. Keď tancujem, nevnímam nič iné. Som len ja, hudba, moje telo a moje pohyby. Keď tancujem, môžem byť sama sebou. Tanec oslobodzuje, spája, a nikdy nedokáže sklamať! Tanec mi taktiež priniesol veľa nových priateľov. Všetci tanečníci sme naladení na rovnakú vlnu. Bojujeme sami so sebou. V telocvični trávime hodiny a hodiny, pretože sa chceme zlepšovať. Prináša to samozrejme aj veľa modrín, pádov, výhier a prehier. Takisto ako aj život.

Takto vnímam tanec ja. Možno to vyznie hlúpo, ale myslím si, že každý z nás je istým spôsobom tanečník. Srdce nám udáva rytmus, preto som si nechala pred pár mesiacmi vytetovať ku srdcu balerínu. Tanec bude súčasťou môjho života navždy. Preto vyzývam všetkých ľudí, aby robili to, čo ich baví. Aby sa nikdy nevzdali svojich cieľov. V umení, v práci, v láske, proste v čomkoľvek, čo napĺňa ich životy. Nezabíjajte váš drahocenný čas hádkami a nenávisťou. Robte to, čo vás baví a čo milujete! To má byť naše životné poslanie.

 Páči sa mi to


Späť na články